Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tagensvej 77, 2200 København N · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,5 | 4,2 | 2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 67,2 % | 48,4 % | 11,1 % | 7,3 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 358,2 % | 419,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 72,1 % | 76,2 % | 91,3 % | 94,3 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 93,2 % | 63,5 % | 12,1 % | 7,8 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 278.598 kr. | 233.212 kr. | 120.100 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 72,1 % | 76,2 % | 91,3 % | 94,3 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 27,9 % | 23,8 % | 8,7 % | 5,7 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,5 % | 31,9 % | 8 % | 16,2 % | 8,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 960.027 kr. i 2021 til 172.161 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 960 | 1.463 | 807 | 277 | 172 | −38 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 408.402 kr. i 2021 til 52.061 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 408 | 410 | 529 | 44 | 52 | +19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 551.625 kr. i 2021 til 86.798 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 552 | 1.053 | 274 | 211 | 87 | −59 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 550.789 kr. i 2021 til 86.853 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 551 | 1.028 | 223 | 202 | 87 | −57 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 550.789 kr. i 2021 til 65.975 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 551 | 1.028 | 223 | 156 | 66 | −58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 68 | 139 | 106 | −24 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 8 | 8 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 76 | 147 | 106 | −28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.000 kr. i 2021 til 3.439 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 161 | 14 | 19 | 3 | −82 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 820 | 2.126 | 1.942 | 1.971 | 1.998 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 820 | 2.126 | 2.018 | 2.118 | 2.104 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 590.789 kr. i 2021 til 2.064.171 kr. i 2025 (+249 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 591 | 1.619 | 1.843 | 1.998 | 2.064 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 228.818 kr. i 2021 til 39.365 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 229 | 506 | 175 | 120 | 39 | −67 % | |
| Passiver i alt | 820 | 2.126 | 2.018 | 2.118 | 2.104 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København