Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Smedevej 1B, 9500 Hobro · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -9,1 % | 3,5 % | 2,5 % | 3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 473,8 % | 632,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -8,8 % | -4,8 % | -2,1 % | 0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 104,1 % | -72,9 % | -115,3 % | 317,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -8,8 % | -4,8 % | -2,1 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 108,8 % | 104,8 % | 102,1 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 301,4 % | 460,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -48.583 kr. i 2022 til -37.222 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -49 | -45 | -55 | -37 | +33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.331.228 kr. i 2022 til 493.566 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.331 | 516 | 372 | 494 | +33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.021.410 kr. i 2022 til 384.981 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.021 | 414 | 304 | 385 | +27 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.388 | 11.289 | 11.979 | 12.696 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.388 | 11.289 | 11.979 | 12.696 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.498.778 kr. i 2022 til 137.381 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.499 | 299 | 243 | 137 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.816 | 517 | 382 | 189 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 11.205 | 11.806 | 12.361 | 12.885 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -981.410 kr. i 2022 til 121.332 kr. i 2025 (+112 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -981 | -568 | -264 | 121 | +146 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 12.173.639 kr. i 2022 til 12.733.607 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.174 | 12.358 | 12.544 | 12.734 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.500 kr. i 2022 til 29.844 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 16 | 81 | 30 | −63 % | |
| Passiver i alt | 11.205 | 11.806 | 12.361 | 12.885 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord