Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Middelfartgade 15, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 62,4 % | 34,8 % | 35,8 % | 25,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 207 % | >999 % | 424,6 % | 226,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,3 % | 99,7 % | 97,2 % | 90,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 66,2 % | 34,9 % | 36,8 % | 27,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -70.372 kr. | -209.197 kr. | -329.673 kr. | -396.909 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,3 % | 99,7 % | 97,2 % | 90,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,7 % | 0,3 % | 2,8 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 103,8 % | >999 % | 113,4 % | 56,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -19.704 kr. i 2021 til -181.009 kr. i 2025 (−819 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -20 | -70 | -209 | -330 | -181 | +45 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.253 kr. i 2021 til 215.900 kr. i 2025 (+3353 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 0 | 0 | 0 | 216 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -25.957 kr. i 2021 til -396.909 kr. i 2025 (−1429 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | -70 | -209 | -330 | -397 | −20 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.168.541 kr. i 2021 til 9.364.636 kr. i 2025 (+901 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.169 | 16.168 | 8.785 | 11.264 | 9.365 | −17 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.194.593 kr. i 2021 til 9.348.540 kr. i 2025 (+883 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.195 | 16.158 | 8.785 | 11.332 | 9.349 | −18 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.635 | 22.833 | 22.786 | 27.893 | 29.184 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.635 | 22.833 | 22.786 | 27.893 | 29.184 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 605.693 kr. i 2021 til 1.984.494 kr. i 2025 (+228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 606 | 1.532 | 790 | 1.014 | 1.984 | +96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.690 | 3.054 | 2.463 | 3.798 | 7.980 | +110 % | |
| Aktiver i alt | 9.325 | 25.887 | 25.249 | 31.691 | 37.164 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.070.998 kr. i 2021 til 33.635.205 kr. i 2025 (+271 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.071 | 24.412 | 25.174 | 30.796 | 33.635 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 254.030 kr. i 2021 til 3.528.688 kr. i 2025 (+1289 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 254 | 1.476 | 75 | 894 | 3.529 | +295 % | |
| Passiver i alt | 9.325 | 25.887 | 25.249 | 31.691 | 37.164 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
26 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København