Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højgade 50, 7400 Herning · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32,3 % | 34 % | 42 % | 38,8 % | 12,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 161,9 % | 141,2 % | 162,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 99,2 % | 80,9 % | 74,5 % | 67,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32,7 % | 34,3 % | 52 % | 52,1 % | 18,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,9 % | 99,2 % | 80,9 % | 74,5 % | 67,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,1 % | 0,8 % | 19,1 % | 25,5 % | 32,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 1,6 % | 1,6 % | 38,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.238 kr. i 2021 til -5.499 kr. i 2025 (−146 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -4 | -4 | -4 | -5 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.313 kr. i 2023 til -5.499 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -4 | -4 | -5 | −26 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 213.946 kr. i 2021 til 134.827 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 214 | 312 | 385 | 478 | 135 | −72 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 214.685 kr. i 2021 til 135.354 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 215 | 313 | 381 | 471 | 135 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 480 | 504 | 626 | 778 | 517 | −34 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 480 | 504 | 626 | 778 | 517 | −34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 183.208 kr. i 2021 til 139.463 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 183 | 264 | 3 | 5 | 139 | +2663 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 184 | 416 | 281 | 437 | 582 | +33 % | |
| Aktiver i alt | 664 | 920 | 908 | 1.215 | 1.099 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 656.872 kr. i 2021 til 740.703 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 657 | 912 | 734 | 905 | 741 | −18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.500 kr. i 2021 til 358.365 kr. i 2025 (+4678 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 8 | 174 | 310 | 358 | +16 % | |
| Passiver i alt | 664 | 920 | 908 | 1.215 | 1.099 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning