Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Transportbuen 5, 7400 Herning · Reparation og vedligeholdelse af motorcykler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,8 | 2,2 | 3,3 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 14,3 % | 9,8 % | 12,6 % | 8,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 348,2 % | 378 % | 260,7 % | 275 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 71,6 % | 73,6 % | 61,8 % | 64,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 20 % | 13,3 % | 20,5 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.076.908 kr. | 821.656 kr. | 1.531.333 kr. | 1.190.381 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 71,6 % | 73,6 % | 61,8 % | 64,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 28,4 % | 26,4 % | 38,2 % | 35,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.566.759 kr. i 2021 til 1.925.624 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.567 | 1.608 | 1.483 | 2.167 | 1.926 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 293.903 kr. i 2021 til 735.243 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 294 | 531 | 661 | 635 | 735 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.249.573 kr. i 2021 til 1.122.791 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.250 | 1.041 | 795 | 1.505 | 1.123 | −25 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.165.079 kr. i 2021 til 1.007.882 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.165 | 962 | 737 | 1.422 | 1.008 | −29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 906.396 kr. i 2021 til 782.892 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 906 | 748 | 572 | 1.108 | 783 | −29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 116 | 109 | 83 | 56 | 190 | +242 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 116 | 109 | 83 | 56 | 190 | +242 % | |
| Varebeholdninger | 5.260 | 4.998 | 5.563 | 8.045 | 9.435 | +17 % | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.385 | 5.115 | 5.773 | 8.719 | 9.459 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 5.501 | 5.224 | 5.856 | 8.775 | 9.650 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.989.838 kr. i 2021 til 6.201.582 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.990 | 3.738 | 4.311 | 5.419 | 6.202 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.495.807 kr. i 2021 til 3.439.716 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.496 | 1.469 | 1.527 | 3.344 | 3.440 | +3 % | |
| Passiver i alt | 5.501 | 5.224 | 5.856 | 8.775 | 9.650 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning