Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søtoften 9, 8600 Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -19,8 % | 2,6 % | 28 % | 9,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 737,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,6 % | 93,4 % | 94,5 % | 92,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -21,2 % | 2,8 % | 29,6 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,6 % | 93,4 % | 94,5 % | 92,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,4 % | 6,6 % | 5,5 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 12,4 % | 31,1 % | 17,4 % | 14,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -704.338 kr. i 2021 til -230.897 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -704 | -287 | -196 | -230 | -231 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.304.338 kr. i 2021 til -286.565 kr. i 2022 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.304 | -287 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.852.560 kr. i 2021 til 9.286.279 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.853 | -11.781 | 1.559 | 22.769 | 9.286 | −59 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 4.643.904 kr. i 2021 til 8.649.866 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.644 | -11.781 | 1.559 | 22.769 | 8.650 | −62 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 33.077 | 4.166 | 10.233 | 30.741 | 38.509 | +25 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 33.077 | 4.166 | 10.233 | 30.741 | 38.509 | +25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 141.860 kr. i 2021 til 994.538 kr. i 2025 (+601 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | 470 | 1.229 | 776 | 995 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 45.132 | 55.314 | 49.769 | 50.543 | 50.273 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 78.209 | 59.479 | 60.003 | 81.283 | 88.782 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 75.069.523 kr. i 2021 til 81.966.569 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75.070 | 55.689 | 56.048 | 76.817 | 81.967 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.139.236 kr. i 2021 til 6.815.115 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.139 | 3.791 | 3.955 | 4.467 | 6.815 | +53 % | |
| Passiver i alt | 78.209 | 59.479 | 60.003 | 81.283 | 88.782 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg