Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Villavej 8, 7080 Børkop · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,6 | 1,4 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,4 % | 10,1 % | 10,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 39,7 % | 102,1 % | 99,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 67 % | 71 % | 74,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 21,4 % | 14,2 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 383.225 kr. | 284.040 kr. | 302.633 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 67 % | 71 % | 74,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 33 % | 29 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 30,8 % | 83,8 % | 80,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 898.171 kr. i 2021 til 800.528 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 898 | 757 | 898 | 832 | 801 | −4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 487.043 kr. i 2021 til 497.895 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 487 | 616 | 515 | 548 | 498 | −9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 369.848 kr. i 2021 til 257.363 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 370 | 97 | 340 | 241 | 257 | +7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 361.370 kr. i 2021 til 240.916 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 361 | 73 | 307 | 226 | 241 | +6 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 271.220 kr. i 2021 til 177.244 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 271 | 45 | 229 | 167 | 177 | +6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.556 | 1.546 | 1.503 | 1.460 | 1.470 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.556 | 1.546 | 1.503 | 1.460 | 1.470 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 105.609 kr. i 2021 til 210.332 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 70 | 69 | 157 | 210 | +34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 123 | 70 | 89 | 191 | 260 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 1.678 | 1.616 | 1.592 | 1.652 | 1.730 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 902.909 kr. i 2021 til 1.282.528 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 903 | 893 | 1.066 | 1.173 | 1.283 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 519.806 kr. i 2021 til 183.770 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 520 | 623 | 300 | 288 | 184 | −36 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 255.542 kr. i 2021 til 259.942 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 256 | 99 | 224 | 187 | 260 | +39 % | |
| Passiver i alt | 1.678 | 1.616 | 1.592 | 1.652 | 1.730 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Børkop — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.