Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sletvej 2E, 8310 Tranbjerg J · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,3 | 2,5 | 2,5 | 2,1 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 54,9 % | 57,8 % | 55,9 % | 46,7 % | 63,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 320 % | 349,2 % | 299,9 % | 266,4 % | 360 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 69,2 % | 71,6 % | 66,9 % | 62,7 % | 72,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 79,4 % | 80,7 % | 83,6 % | 74,6 % | 87,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.594.757 kr. | 3.902.367 kr. | 4.960.091 kr. | 5.445.636 kr. | 6.184.086 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,2 % | 71,6 % | 66,9 % | 62,7 % | 72,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,8 % | 28,4 % | 33,1 % | 37,3 % | 27,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 139,7 % | 194,3 % | 132,7 % | 157,7 % | 246 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 6.425.995 kr. i 2021 til 13.316.166 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.426 | 6.477 | 8.288 | 10.323 | 13.316 | +29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.831.238 kr. i 2021 til 7.132.080 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.831 | 2.575 | 3.328 | 4.877 | 7.132 | +46 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.579.641 kr. i 2021 til 6.184.086 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.580 | 3.896 | 4.955 | 5.444 | 6.184 | +14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.585.914 kr. i 2021 til 6.174.167 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.586 | 3.914 | 4.979 | 5.438 | 6.174 | +14 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.793.386 kr. i 2021 til 4.812.669 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.793 | 3.053 | 3.884 | 4.242 | 4.813 | +13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13 | 6 | 1 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 61 | 29 | 56 | 58 | 151 | +158 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 73 | 36 | 58 | 58 | 151 | +158 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 138 | 100 | 200 | +100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.189.184 kr. i 2021 til 5.061.955 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.189 | 2.922 | 3.047 | 5.336 | 5.062 | −5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.013 | 5.251 | 6.885 | 9.016 | 7.409 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 5.086 | 5.287 | 6.943 | 9.074 | 7.560 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.519.800 kr. i 2021 til 5.502.097 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.520 | 3.783 | 4.647 | 5.689 | 5.502 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.566.620 kr. i 2021 til 2.057.999 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.567 | 1.504 | 2.296 | 3.385 | 2.058 | −39 % | |
| Passiver i alt | 5.086 | 5.287 | 6.943 | 9.074 | 7.560 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 5 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 5 | 6 | 10 | 10 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tranbjerg J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus