Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rundholtsvej 56, 2300 København S · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 16,8 % | 18,3 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 92,8 % | 94,8 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,1 % | 19,3 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 92,8 % | 94,8 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 7,2 % | 5,2 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 17,2 % | 7,3 % | 194,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -262.788 kr. i 2021 til -356.151 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -263 | -313 | -148 | -228 | -356 | −56 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -285.780 kr. i 2021 til -313.167 kr. i 2022 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -286 | -313 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.191.775 kr. i 2021 til 8.577.660 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.192 | 76.840 | 27.389 | 31.239 | 8.578 | −73 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.261.434 kr. i 2021 til 6.456.710 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.261 | 76.594 | 25.626 | 24.222 | 6.457 | −73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.183 | 50 | 1.512 | 1.837 | 2.239 | +22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.191 | 50 | 1.512 | 1.837 | 2.239 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 181.646 kr. i 2021 til 3.069.788 kr. i 2025 (+1590 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 19.124 | 1.873 | 502 | 3.070 | +511 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 24.632 | 115.813 | 150.823 | 130.733 | 131.442 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 39.823 | 115.863 | 152.335 | 132.569 | 133.681 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 39.205.861 kr. i 2021 til 132.104.576 kr. i 2025 (+237 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39.206 | 115.800 | 141.426 | 125.648 | 132.105 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 617.505 kr. i 2021 til 1.576.586 kr. i 2025 (+155 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 618 | 63 | 10.909 | 6.921 | 1.577 | −77 % | |
| Passiver i alt | 39.823 | 115.863 | 152.335 | 132.569 | 133.681 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København