Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Albanigade 44, 5000 Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,1 % | 16,7 % | 10,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 422,1 % | 244,9 % | 952,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 81,6 % | 68,9 % | 91,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 11,1 % | 24,2 % | 11,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 81,6 % | 68,9 % | 91,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 18,4 % | 31,1 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,9 % | 0,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.185 kr. i 2021 til -17.905 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -29 | -12 | -18 | -18 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -18 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.274.980 kr. i 2021 til 312.477 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.275 | 893 | 171 | 626 | 312 | −50 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.201.077 kr. i 2021 til 350.557 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.201 | 845 | 252 | 685 | 351 | −49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 998 | 735 | 621 | 976 | 562 | −42 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 735 | 621 | 976 | 562 | −42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 145 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 97 | 5 | 1 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 2.137 | 2.156 | 3.133 | 2.774 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 2.396 | 2.872 | 2.777 | 4.109 | 3.336 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.927.897 kr. i 2021 til 3.045.082 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.928 | 2.173 | 2.266 | 2.830 | 3.045 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 699.033 kr. i 2022 til 291.302 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 699 | 511 | 1.279 | 291 | −77 % | |
| Passiver i alt | 2.396 | 2.872 | 2.777 | 4.109 | 3.336 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense