Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mineralvej 13, 9220 Aalborg Øst · Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 8,7 % | 5,3 % | 4,8 % | 2,4 % | 9,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 161,2 % | 148,1 % | 129,3 % | 126,5 % | 144,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 39,9 % | 37 % | 38,6 % | 36,6 % | 38,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,9 % | 14,2 % | 12,3 % | 6,5 % | 24,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 505.873 kr. | 619.819 kr. | 517.039 kr. | 379.888 kr. | 865.063 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 39,9 % | 37 % | 38,6 % | 36,6 % | 38,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 60,1 % | 63 % | 61,4 % | 63,4 % | 61,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 58,7 % | 55,7 % | 24,8 % | 35,2 % | 57,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.510.225 kr. i 2022 til 3.621.934 kr. i 2026 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.510 | 2.715 | 2.747 | 2.936 | 3.622 | +23 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.004.352 kr. i 2022 til 2.756.871 kr. i 2026 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.004 | 2.095 | 2.230 | 2.538 | 2.757 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 357.507 kr. i 2022 til 740.408 kr. i 2026 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | 425 | 389 | 248 | 740 | +199 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 527.345 kr. i 2022 til 636.665 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 527 | 328 | 282 | 141 | 637 | +351 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 403.302 kr. i 2022 til 494.842 kr. i 2026 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 403 | 255 | 218 | 109 | 495 | +355 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.474 | 3.371 | 3.476 | 3.331 | 3.286 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.474 | 3.371 | 3.476 | 3.331 | 3.286 | −1 % | |
| Varebeholdninger | 281 | 368 | 441 | 420 | 376 | −10 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 416.460 kr. i 2022 til 771.190 kr. i 2026 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 416 | 558 | 211 | 348 | 771 | +122 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.143 | 1.485 | 1.096 | 1.249 | 1.932 | +55 % | |
| Aktiver i alt | 4.617 | 4.856 | 4.572 | 4.580 | 5.219 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.843.340 kr. i 2022 til 2.020.163 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.843 | 1.798 | 1.766 | 1.675 | 2.020 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.948.512 kr. i 2022 til 1.702.212 kr. i 2026 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.949 | 1.920 | 1.801 | 1.769 | 1.702 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 709.242 kr. i 2022 til 1.336.088 kr. i 2026 (+88 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 709 | 1.003 | 848 | 988 | 1.336 | +35 % | |
| Passiver i alt | 4.617 | 4.856 | 4.572 | 4.580 | 5.219 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg