Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
St. Sct. Peder Stræde 11, 8800 Viborg · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1,3 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 38,9 % | 40,5 % | 41 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 216,9 % | 174,6 % | 173,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 57,7 % | 45,6 % | 43,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 67,4 % | 88,8 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 884.795 kr. | 903.235 kr. | 1.502.725 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 57,7 % | 45,6 % | 43,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 42,3 % | 54,4 % | 56,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 182,6 % | 128,8 % | 141,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.790.447 kr. i 2021 til 4.923.146 kr. i 2025 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.790 | 2.807 | 3.447 | 3.976 | 4.923 | +24 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.267.413 kr. i 2021 til 3.420.421 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.267 | 2.503 | 2.563 | 3.073 | 3.420 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 369.593 kr. i 2021 til 1.487.032 kr. i 2025 (+302 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 370 | 267 | 878 | 890 | 1.487 | +67 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 365.144 kr. i 2021 til 1.468.229 kr. i 2025 (+302 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 365 | 261 | 892 | 885 | 1.468 | +66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 283.436 kr. i 2021 til 1.141.188 kr. i 2025 (+303 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 283 | 203 | 695 | 687 | 1.141 | +66 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 42 | 91 | 75 | −17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 188 | 107 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 188 | 149 | 91 | 75 | −17 % | |
| Varebeholdninger | 100 | 122 | 146 | 166 | 233 | +40 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 742.177 kr. i 2021 til 2.216.672 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 742 | 686 | 1.381 | 1.186 | 2.217 | +87 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 884 | 821 | 1.640 | 1.608 | 2.711 | +69 % | |
| Aktiver i alt | 884 | 1.009 | 1.789 | 1.698 | 2.786 | +64 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 383.436 kr. i 2021 til 1.215.220 kr. i 2025 (+217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 383 | 436 | 1.032 | 774 | 1.215 | +57 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 500.209 kr. i 2021 til 1.566.564 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 500 | 573 | 756 | 921 | 1.567 | +70 % | |
| Passiver i alt | 884 | 1.009 | 1.789 | 1.698 | 2.786 | +64 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 8 kr. i 2021 til 9 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 11 | 12 | 9 | 9 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg