Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Silkegade 11, 1113 København K · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 29,1 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 791,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 71,7 % | 87,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 40,6 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 71,7 % | 87,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 28,3 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 51,2 % | 307,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 78.649 kr. i 2021 til 189.183 kr. i 2023 (+141 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 507 | 189 | −63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 78.649 kr. i 2021 til 189.183 kr. i 2023 (+141 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 507 | 189 | −63 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 89.924 kr. i 2021 til 193.077 kr. i 2023 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 90 | 511 | 193 | −62 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 70.141 kr. i 2021 til 150.600 kr. i 2023 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 399 | 151 | −62 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 50.308 kr. i 2021 til 504.236 kr. i 2023 (+902 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 199 | 504 | +154 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 1.296 | – | |
| Aktiver i alt | 618 | 1.370 | 1.296 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 583.221 kr. i 2021 til 1.132.475 kr. i 2023 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 583 | 982 | 1.132 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 34.533 kr. i 2021 til 163.844 kr. i 2023 (+374 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 388 | 164 | −58 % | |
| Passiver i alt | 618 | 1.370 | 1.296 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København