Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Granvej 4, 3060 Espergærde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,6 % | 5,1 % | 4,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 39 % | >999 % | 362,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 11,7 % | 15,7 % | 17,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 73,6 % | 32,7 % | 24,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,7 % | 15,7 % | 17,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,3 % | 84,3 % | 82,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 39 % | 315,7 % | 249,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -16.295 kr. i 2023 til -10.250 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -10 | -10 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 111.477 kr. i 2023 til 72.685 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 74 | 73 | −1 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 111.477 kr. i 2023 til 72.685 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 74 | 73 | −1 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.261 | 1.261 | 1.337 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.261 | 1.261 | 1.337 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 32.760 kr. i 2023 til 275.291 kr. i 2025 (+740 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 32 | 275 | +772 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33 | 175 | 399 | +128 % | |
| Aktiver i alt | 1.293 | 1.436 | 1.736 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 151.477 kr. i 2023 til 297.673 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 151 | 225 | 298 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.057.818 kr. i 2023 til 1.328.471 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.058 | 1.201 | 1.328 | +11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 84.066 kr. i 2023 til 110.250 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 84 | 10 | 110 | +1003 % | |
| Passiver i alt | 1.293 | 1.436 | 1.736 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Espergærde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør