Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kildeskovsvej 76, 2820 Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 24,1 % | 29,7 % | 32,7 % | 70,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 15,1 % | 14,8 % | 12,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 80,1 % | 86,1 % | 83,6 % | 97,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 30 % | 34,6 % | 39,1 % | 72 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 80,1 % | 86,1 % | 83,6 % | 97,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 19,9 % | 13,9 % | 16,4 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 9,3 % | 4,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -33.787 kr. i 2025 (−350 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -12 | -13 | -8 | -34 | −343 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -11.875 kr. i 2022 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -12 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 276.634 kr. i 2021 til 20.024.746 kr. i 2025 (+7139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | 887 | 1.702 | 3.792 | 20.025 | +428 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 276.634 kr. i 2021 til 20.178.475 kr. i 2025 (+7194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | 933 | 1.667 | 3.160 | 20.178 | +539 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.690 | 3.760 | 5.487 | 9.544 | 4.136 | −57 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.690 | 3.760 | 5.487 | 9.544 | 4.136 | −57 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.198 kr. i 2021 til 24.137.691 kr. i 2025 (+119405 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 1 | 73 | 42 | 24.138 | +57589 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22 | 117 | 115 | 118 | 24.494 | +20619 % | |
| Aktiver i alt | 1.713 | 3.877 | 5.602 | 9.662 | 28.631 | +196 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.268.639 kr. i 2021 til 28.019.735 kr. i 2025 (+2109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.269 | 3.104 | 4.823 | 8.082 | 28.020 | +247 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 444.000 kr. i 2021 til 118.667 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 444 | 773 | 779 | 947 | 119 | −87 % | |
| Passiver i alt | 1.713 | 3.877 | 5.602 | 9.662 | 28.631 | +196 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte