Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vendersgade 17, 7000 Fredericia · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1 | 0,9 | 1,3 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 25 % | 0,6 % | -19,6 % | 26,7 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 141,1 % | 90,1 % | 78,6 % | 159,3 % | 148,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | 43,6 % | 21,7 % | 17,7 % | 40,8 % | 33,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 57,4 % | 2,7 % | -111,2 % | 65,6 % | 30,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 472.998 kr. | 44.764 kr. | -59.472 kr. | 494.547 kr. | 305.385 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 27,9 % | 6,2 % | -1,9 % | 40,8 % | 33,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56,4 % | 78,3 % | 82,3 % | 59,2 % | 66,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 33,4 % | 33,9 % | 48,1 % | 92,7 % | 102,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.914.353 kr. i 2022 til 3.856.762 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.914 | 412 | 1.238 | 1.249 | 3.857 | +209 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.441.355 kr. i 2022 til 3.536.553 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.441 | 367 | 1.274 | 754 | 3.537 | +369 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 410.418 kr. i 2022 til 305.385 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 410 | 15 | -143 | 295 | 305 | +4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 416.770 kr. i 2022 til 272.882 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 417 | 13 | -151 | 288 | 273 | −5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 318.709 kr. i 2022 til 217.888 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 319 | 7 | -138 | 236 | 218 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 200 | 188 | 138 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 186 | 169 | 112 | 50 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7 | 7 | 0 | – | 18 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 393 | 363 | 250 | 50 | 18 | −64 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 10 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 208.386 kr. i 2022 til 1.474.985 kr. i 2025 (+608 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 208 | 319 | 277 | 486 | 1.475 | +204 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 882 | 848 | 453 | 835 | 2.136 | +156 % | |
| Aktiver i alt | 1.274 | 1.211 | 703 | 885 | 2.154 | +143 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 555.089 kr. i 2022 til 717.888 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 555 | 262 | 124 | 361 | 718 | +99 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 85.200 kr. i 2022 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 624.755 kr. i 2022 til 1.434.595 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 625 | 942 | 576 | 524 | 1.435 | +174 % | |
| Passiver i alt | 1.274 | 1.211 | 703 | 885 | 2.154 | +143 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2022 til 5 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 1 | 5 | +400 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia