Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Baldershøj 26C, 2635 Ishøj · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,8 | 4 | 3,7 | 4,6 | 5,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 18,1 % | 18,3 % | 30,3 % | 20,1 % | 18,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 54,4 % | 51,9 % | 296,8 % | 446 % | 481,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 42,5 % | 52,8 % | 83,7 % | 90,4 % | 90,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,6 % | 34,7 % | 36,2 % | 22,3 % | 20,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 920.219 kr. | 980.583 kr. | 902.164 kr. | 1.124.598 kr. | 1.124.392 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,5 % | 52,8 % | 83,7 % | 90,4 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,5 % | 47,2 % | 16,3 % | 9,6 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4 % | 0,8 % | 78,1 % | 159,7 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 920.219 kr. i 2021 til 1.124.392 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 920 | 981 | 902 | 1.125 | 1.124 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 675.347 kr. i 2021 til 909.120 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 675 | 736 | 657 | 880 | 909 | +3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.738.203 kr. i 2021 til 2.563.699 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.738 | 2.196 | 3.325 | 2.716 | 2.564 | −6 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.614.717 kr. i 2021 til 2.321.912 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.615 | 2.014 | 3.229 | 2.521 | 2.322 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.040 | 4.796 | 4.551 | 4.306 | 4.091 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.660 | 4.045 | 945 | 2.835 | 2.837 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.701 | 8.841 | 5.496 | 7.141 | 6.927 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 88.861 kr. i 2021 til 78 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 89 | 32 | 1.356 | 1.925 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.199 | 2.142 | 5.151 | 5.375 | 5.650 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 8.899 | 10.982 | 10.647 | 12.516 | 12.578 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.786.675 kr. i 2021 til 11.403.795 kr. i 2025 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.787 | 5.801 | 8.912 | 11.311 | 11.404 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.908.402 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.908 | 1.053 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.204.306 kr. i 2021 til 1.173.719 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.204 | 4.129 | 1.736 | 1.205 | 1.174 | −3 % | |
| Passiver i alt | 8.899 | 10.982 | 10.647 | 12.516 | 12.578 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ishøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.