Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blåkildevej 17A, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -24,7 % | -28,7 % | 22,3 % | -20 % | 31,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | — | 5,3 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 78,5 % | 65,1 % | 67,8 % | 56,2 % | 66,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -31,5 % | -44 % | 32,9 % | -35,6 % | 47,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,5 % | 65,1 % | 67,8 % | 56,2 % | 66,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,5 % | 34,9 % | 32,2 % | 43,8 % | 33,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.875 kr. i 2021 til -15.875 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -13 | -14 | -14 | -16 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -49.994 kr. i 2021 til -43.133 kr. i 2024 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -50 | -49 | 50 | -43 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -49.994 kr. i 2021 til 111.508 kr. i 2025 (+323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -50 | -49 | 54 | -43 | 112 | +359 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 202 | 169 | 238 | 216 | 349 | +62 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 202 | 169 | 238 | 216 | 349 | +62 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | – | 4 | 0 | – | – | |
| Aktiver i alt | 202 | 169 | 242 | 216 | 349 | +62 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 158.841 kr. i 2021 til 232.610 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 159 | 110 | 164 | 121 | 233 | +92 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 43.610 kr. i 2021 til 116.533 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 59 | 78 | 95 | 117 | +23 % | |
| Passiver i alt | 202 | 169 | 242 | 216 | 349 | +62 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord