God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kaalundsvej 52, 5230 Odense M · Speciallægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,7 | 0,6 | 0,7 | -0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -16 % | -21,3 % | 7,9 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 869,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,9 % | 94,4 % | 97 % | 96,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -16,2 % | -22,6 % | 8,1 % | -0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -849.362 kr. | -4.789.485 kr. | -948.541 kr. | -4.503.288 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,9 % | 94,4 % | 97 % | 96,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,1 % | 5,6 % | 3 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 229,1 % | 311,2 % | 517,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.252.369 kr. i 2021 til -736.856 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.252 | 3.539 | 6.420 | 2.715 | -737 | −127 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.899.227 kr. i 2021 til 3.766.432 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.899 | 4.389 | 11.210 | 3.663 | 3.766 | +3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 684.190 kr. i 2021 til -4.714.026 kr. i 2025 (−789 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 684 | -1.514 | -5.096 | -1.022 | -4.714 | −361 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 196.391 kr. i 2021 til -29.393 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 196 | -6.793 | -4.050 | 2.368 | -29 | −101 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -449.429 kr. i 2021 til -58.136 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -449 | -5.530 | -6.283 | 2.368 | -58 | −102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.672 | 1.007 | 701 | 911 | 700 | −23 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.937 | 14.437 | 14.437 | 14.427 | 13.455 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.609 | 15.444 | 15.138 | 15.338 | 14.156 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.567.764 kr. i 2021 til 4.699.858 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.568 | 7.862 | 3.785 | 2.824 | 4.700 | +66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.415 | 19.070 | 14.358 | 14.782 | 14.907 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 16.024 | 34.514 | 29.496 | 30.119 | 29.062 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.707.037 kr. i 2021 til 28.153.937 kr. i 2025 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.707 | 34.127 | 27.844 | 29.212 | 28.154 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.316.996 kr. i 2021 til 908.269 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.317 | 387 | 1.652 | 907 | 908 | +0 % | |
| Passiver i alt | 16.024 | 34.514 | 29.496 | 30.119 | 29.062 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 4 | 2 | 1 | −50 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense