Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Præstelængen 30, 2400 København NV · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,1 | 0,7 | 0,7 | 2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 25 % | 3,2 % | -31,9 % | -29,4 % | 25,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 62,7 % | 62,6 % | 140,9 % | 46,3 % | 179,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -2 % | 1,5 % | 42,6 % | -63,5 % | 58,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | <999 % | 211,5 % | -75 % | 46,3 % | 44,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 110.649 kr. | 65.441 kr. | -136.985 kr. | -109.157 kr. | 121.015 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -2 % | 1,5 % | 42,6 % | -63,5 % | 58,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 102 % | 98,5 % | 57,4 % | 163,5 % | 41,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 32 % | 24,7 % | 43,5 % | 18 % | 63 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 396.686 kr. i 2021 til 197.109 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 397 | 522 | 559 | 322 | 197 | −39 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 286.037 kr. i 2021 til 76.094 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 286 | 456 | 696 | 431 | 76 | −82 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 80.669 kr. i 2021 til 99.540 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 30 | -199 | -109 | 100 | +191 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 72.919 kr. i 2021 til 75.764 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 16 | -213 | -121 | 76 | +163 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 75.868 kr. i 2021 til 81.344 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 76 | 12 | -167 | -121 | 81 | +167 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 157 | 162 | 100 | 100 | 79 | −21 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 157 | 162 | 100 | 100 | 79 | −21 % | |
| Varebeholdninger | 35 | 65 | 65 | 93 | 93 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 74.250 kr. i 2021 til 82.998 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 74 | 76 | 131 | 121 | 83 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 146 | 193 | 424 | 312 | 236 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 303 | 355 | 524 | 412 | 315 | −23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -6.077 kr. i 2021 til 183.368 kr. i 2025 (+3117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 5 | 223 | -262 | 183 | +170 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 76.908 kr. i 2021 til 41.581 kr. i 2022 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 77 | 42 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 232.211 kr. i 2021 til 131.675 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 232 | 308 | 301 | 673 | 132 | −80 % | |
| Passiver i alt | 303 | 355 | 524 | 412 | 315 | −23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 4 | 2 | −50 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København