Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strøget 38, 7430 Ikast · Detailhandel med tøj
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 1,3 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,4 % | -14,1 % | 1,3 % | 2,8 % | -4,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 84,5 % | 83,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 97 % | 96,9 % | 9,8 % | 6,1 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,4 % | -14,5 % | 1,4 % | 28,5 % | -71,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 185.656 kr. | -26.273 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 97 % | 96,9 % | 9,8 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 3 % | 3,1 % | 90,2 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 2,1 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.125 kr. i 2021 til 1.127.529 kr. i 2025 (+15925 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -7 | -8 | 658 | 1.128 | +71 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 472.075 kr. i 2024 til 1.153.802 kr. i 2025 (+144 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 472 | 1.154 | +144 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 134.119 kr. i 2024 til -162.884 kr. i 2025 (−221 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 134 | -163 | −221 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -795 kr. i 2021 til -173.889 kr. i 2025 (−21773 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -2 | 120 | -174 | −245 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.038 kr. i 2021 til -136.214 kr. i 2025 (−1607 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | -34 | 3 | 93 | -136 | −246 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 632 | 495 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 181 | 183 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 812 | 678 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 1.636 | 2.055 | +26 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 9.928 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 62 | 10 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 264 | 238 | 241 | 2.523 | 2.434 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 264 | 238 | 241 | 3.335 | 3.112 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 264.265 kr. i 2021 til 191.078 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 264 | 231 | 234 | 327 | 191 | −42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.500 kr. i 2023 til 2.908.566 kr. i 2025 (+38681 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 8 | 2.987 | 2.909 | −3 % | |
| Passiver i alt | 264 | 238 | 241 | 3.335 | 3.112 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | 1 | 4 | +300 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ikast — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande