Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kaplevej 12, 2830 Virum · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1,2 | 2,4 | 11,7 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 36,3 % | 17,3 % | 44,1 % | -1,6 % | 19,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 97,8 % | 107,2 % | 219,3 % | 257,7 % | 442 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 15,9 % | 21,1 % | 63,6 % | 67,8 % | 79,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 229 % | 81,6 % | 69,3 % | -2,3 % | 24,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 734.996 kr. | 351.478 kr. | 916.700 kr. | 51.888 kr. | 381.548 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 15,9 % | 21,1 % | 63,6 % | 67,8 % | 79,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 84,1 % | 78,9 % | 36,4 % | 32,2 % | 20,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 43,1 % | 69,9 % | 103,2 % | 28,4 % | 65 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.364.888 kr. i 2021 til 937.873 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.365 | 1.581 | 1.447 | 859 | 938 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.629.892 kr. i 2021 til 530.485 kr. i 2023 (−67 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.630 | 1.230 | 530 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 712.003 kr. i 2021 til 381.548 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 712 | 296 | 842 | -21 | 382 | +1882 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 707.413 kr. i 2021 til 381.307 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 707 | 293 | 842 | -21 | 381 | +1881 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 522.651 kr. i 2021 til 305.531 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 523 | 237 | 655 | -21 | 306 | +1527 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 244 | 189 | 277 | 203 | 105 | −48 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 19 | 23 | 23 | 28 | 32 | +14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 264 | 212 | 300 | 231 | 137 | −41 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 517.572 kr. i 2021 til 207.713 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 518 | 757 | 558 | 125 | 208 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.175 | 1.160 | 1.187 | 1.132 | 1.412 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 1.439 | 1.372 | 1.486 | 1.363 | 1.549 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 228.214 kr. i 2021 til 1.229.367 kr. i 2025 (+439 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 228 | 290 | 945 | 924 | 1.229 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.201.230 kr. i 2021 til 319.515 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.201 | 1.082 | 541 | 439 | 320 | −27 % | |
| Passiver i alt | 1.439 | 1.372 | 1.486 | 1.363 | 1.549 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk