Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dosseringen 10, 5300 Kerteminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -15,4 % | 5,6 % | -0,3 % | 0,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 433,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 97,8 % | 99,6 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -15,5 % | 5,7 % | -0,3 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -333.376 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 97,8 % | 99,6 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 2,2 % | 0,4 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 840,2 % | 155,5 % | 350,1 % | 532,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -100.873 kr. i 2021 til -63.458 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -101 | 47 | 95 | -112 | -63 | +44 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 372.722 kr. i 2021 til 10.793 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 373 | 380 | 227 | 327 | 11 | −97 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -509.499 kr. i 2021 til -74.251 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -509 | -333 | -132 | -439 | -74 | +83 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -277.905 kr. i 2021 til 18.669 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -278 | -860 | 240 | -19 | 19 | +197 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -162.752 kr. i 2021 til 14.594 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -163 | -771 | 296 | -16 | 15 | +193 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 82 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.984 | 4.456 | 4.813 | 1.316 | 1.208 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.065 | 4.456 | 4.813 | 1.316 | 1.208 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 481.714 kr. i 2021 til 225.011 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 482 | 297 | 181 | 66 | 225 | +242 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 726 | 535 | 505 | 3.850 | 3.995 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 5.791 | 4.991 | 5.319 | 5.165 | 5.203 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.726.245 kr. i 2021 til 5.161.028 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.726 | 4.956 | 5.202 | 5.146 | 5.161 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 65.148 kr. i 2021 til 42.282 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 35 | 116 | 19 | 42 | +125 % | |
| Passiver i alt | 5.791 | 4.991 | 5.319 | 5.165 | 5.203 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kerteminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde