Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Produktionsvej 1, 2600 Glostrup · Undervisning på erhvervsfaglige skoler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,1 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 31,9 % | 18,2 % | 10,7 % | 35,3 % | 15,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 124,8 % | 156,4 % | 159,6 % | 156,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 30 % | 42,7 % | 51,7 % | 65,2 % | 92,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 106,5 % | 42,6 % | 20,7 % | 54,2 % | 16,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 156.943 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 30 % | 42,7 % | 51,7 % | 65,2 % | 92,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70 % | 57,3 % | 48,3 % | 34,8 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 108,5 % | 62,7 % | — | 1,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.192.725 kr. i 2021 til 1.013.988 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.193 | 430 | 427 | 630 | 1.014 | +61 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 574.323 kr. i 2021 til 867.461 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 574 | 329 | 362 | 359 | 867 | +142 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 151.943 kr. i 2021 til 146.527 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 152 | 101 | 65 | 271 | 147 | −46 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 151.755 kr. i 2021 til 135.576 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 152 | 101 | 65 | 271 | 136 | −50 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 111.033 kr. i 2021 til 105.766 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 77 | 47 | 271 | 106 | −61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 29 | 29 | 87 | 335 | 77 | −77 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 44 | 44 | 102 | 350 | 92 | −74 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 264.426 kr. i 2021 til 228 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 264 | 153 | – | 4 | 0 | −94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 304 | 382 | 341 | 417 | 596 | +43 % | |
| Aktiver i alt | 348 | 426 | 443 | 767 | 687 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 104.212 kr. i 2021 til 635.480 kr. i 2025 (+510 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 182 | 229 | 500 | 635 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 243.605 kr. i 2021 til 51.920 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 244 | 244 | 214 | 267 | 52 | −81 % | |
| Passiver i alt | 348 | 426 | 443 | 767 | 687 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup