Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ullerup Skovvej 5, 3390 Hundested · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 22 % | 6,8 % | 10 % | 7,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 84,4 % | 63,4 % | 27,6 % | 25,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 81,7 % | 84,8 % | 88,9 % | 89 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27 % | 8,1 % | 11,3 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 81,7 % | 84,8 % | 88,9 % | 89 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18,3 % | 15,2 % | 11,1 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0,4 % | 0,6 % | 25,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.293 kr. i 2021 til -28.610 kr. i 2025 (−153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -14 | -8 | -17 | -29 | −64 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.607.492 kr. i 2021 til 551.876 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.607 | 1.513 | 479 | 730 | 552 | −24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.607.492 kr. i 2021 til 551.876 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.607 | 1.513 | 479 | 730 | 552 | −24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.551 | 5.893 | 6.351 | 7.064 | 7.509 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.551 | 5.893 | 6.351 | 7.064 | 7.509 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.372 kr. i 2021 til 219.734 kr. i 2025 (+6416 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 0 | 4 | 5 | 220 | +4153 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.026 | 975 | 639 | 223 | 220 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 5.576 | 6.868 | 6.990 | 7.287 | 7.729 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.210.807 kr. i 2021 til 6.877.898 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.211 | 5.609 | 5.927 | 6.480 | 6.878 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 156.052 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 104 | 54 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.209.462 kr. i 2021 til 851.183 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.209 | 1.155 | 1.009 | 807 | 851 | +6 % | |
| Passiver i alt | 5.576 | 6.868 | 6.990 | 7.287 | 7.729 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs