Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Hulvadsvej 34, 8722 Hedensted · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | -0,3 % | -0,1 % | -0,1 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 223,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,3 % | 98,1 % | 98 % | 55,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,3 % | -0,1 % | -0,1 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -6.301 kr. | -3.142 kr. | -2.909 kr. | -2.299.853 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,3 % | 98,1 % | 98 % | 55,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,7 % | 1,9 % | 2 % | 44,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,6 % | 5,2 % | 7 % | 4,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.301 kr. i 2021 til -2.299.853 kr. i 2024 (−36400 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -3 | -3 | -2.300 | −78960 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.301 kr. i 2021 til -2.299.853 kr. i 2024 (−36400 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -3 | -3 | -2.300 | −78960 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -6.381 kr. i 2021 til -2.304.919 kr. i 2024 (−36022 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -3 | -3 | -2.305 | −76171 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -6.381 kr. i 2021 til -2.304.919 kr. i 2024 (−36022 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -3 | -3 | -2.305 | −76171 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5 | 5 | 5 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5 | 5 | 5 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.501 kr. i 2021 til 2.317 kr. i 2024 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 2 | −33 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.412 | 2.413 | 2.414 | 117 | −95 % | |
| Aktiver i alt | 2.417 | 2.418 | 2.419 | 117 | −95 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.375.966 kr. i 2021 til 64.792 kr. i 2024 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.376 | 2.373 | 2.370 | 65 | −97 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 41.228 kr. i 2021 til 52.525 kr. i 2024 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 45 | 49 | 53 | +6 % | |
| Passiver i alt | 2.417 | 2.418 | 2.419 | 117 | −95 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted