Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Beredskabsvej 21, 2640 Hedehusene · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 14,6 % | 22,9 % | 4,2 % | 8,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 19,5 % | 70,2 % | 28,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 87,9 % | 60,7 % | 49,6 % | 55,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16,6 % | 37,8 % | 8,4 % | 14,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -166.630 kr. | -489.902 kr. | -220.622 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 87,9 % | 60,7 % | 49,6 % | 55,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 12,1 % | 39,3 % | 50,4 % | 44,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,7 % | 0,1 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -166.630 kr. i 2023 til -220.622 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -167 | -490 | -221 | +55 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 6.340.797 kr. i 2021 til -220.622 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.341 | 6.106 | -167 | -490 | -221 | +55 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 6.209.718 kr. i 2021 til 10.410.143 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.210 | 5.989 | 22.145 | 5.007 | 10.410 | +108 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.250.814 kr. i 2021 til 11.201.701 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.251 | 6.047 | 22.199 | 5.393 | 11.202 | +108 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 35.150 | 41.400 | 92.930 | 121.006 | 127.454 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 35.150 | 41.400 | 92.930 | 121.006 | 127.454 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 53.770 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 54 | 29 | 30 | 0 | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.893 | 8.233 | 8.092 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 35.313 | 41.536 | 96.823 | 129.239 | 135.546 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.478.703 kr. i 2021 til 75.318.360 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.479 | 36.525 | 58.724 | 64.117 | 75.318 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.600.000 kr. i 2021 til 32.222.384 kr. i 2025 (+1914 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.600 | 800 | 18.107 | 53.402 | 32.222 | −40 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.234.219 kr. i 2021 til 28.004.840 kr. i 2025 (+766 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.234 | 4.210 | 19.992 | 11.720 | 28.005 | +139 % | |
| Passiver i alt | 35.313 | 41.536 | 96.823 | 129.239 | 135.546 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | – | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup