God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stadfeldtsvej 25, 2500 Valby · Public relations og kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 2,7 | 2,8 | 0,9 | 3,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,9 % | 2,8 % | 1,7 % | -1,6 % | 8,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 79 % | 75,8 % | 72,4 % | 59,2 % | 115,7 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 32,1 % | 39,7 % | 44,5 % | 44,5 % | 54,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,7 % | 7,1 % | 3,9 % | -3,6 % | 15,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 222.398 kr. | 85.091 kr. | 60.160 kr. | 14.358 kr. | 144.542 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 32,1 % | 39,7 % | 44,5 % | 44,5 % | 54,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,9 % | 60,3 % | 55,5 % | 55,5 % | 45,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 1,6 % | 13,1 % | 2,7 % | 16,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 461.173 kr. i 2021 til 173.790 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 461 | 96 | 61 | 39 | 174 | +344 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 238.775 kr. i 2021 til 29.248 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 239 | 11 | 0 | 25 | 29 | +18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 195.169 kr. i 2021 til 129.034 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 195 | 60 | 39 | -7 | 129 | +2010 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 149.349 kr. i 2021 til 119.849 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | 48 | 29 | -17 | 120 | +808 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 108.913 kr. i 2021 til 90.479 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 109 | 34 | 19 | -17 | 90 | +632 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.041 | 1.017 | 996 | 974 | 959 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.041 | 1.017 | 996 | 974 | 959 | −2 % | |
| Varebeholdninger | 118 | 36 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.295 kr. i 2021 til 12.729 kr. i 2025 (+883 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 4 | 21 | 4 | 13 | +184 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 334 | 179 | 115 | 97 | 87 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 1.376 | 1.196 | 1.111 | 1.072 | 1.046 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 441.233 kr. i 2021 til 567.568 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 441 | 475 | 494 | 477 | 568 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 511.382 kr. i 2021 til 403.254 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 511 | 485 | 458 | 430 | 403 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 423.224 kr. i 2021 til 75.514 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 423 | 236 | 159 | 164 | 76 | −54 % | |
| Passiver i alt | 1.376 | 1.196 | 1.111 | 1.072 | 1.046 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København