Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toftevej 9, 4800 Nykøbing F · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,4 % | 3,9 % | 1,7 % | -0,1 % | -0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 192,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,5 % | 3,9 % | 1,7 % | -0,1 % | -0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 80 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 71.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | 73 | 61 | 74 | 0 | −100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 11.000 kr. i 2021 til -156.000 kr. i 2025 (−1518 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 20 | 16 | 28 | -156 | −657 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.813.000 kr. i 2021 til -33.000 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.813 | 2.762 | 1.286 | -78 | -33 | +58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.814.000 kr. i 2021 til -6.000 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.814 | 2.807 | 1.248 | -90 | -6 | +93 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6 | 0 | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 48.847 | 72.717 | 71.292 | 67.034 | 65.363 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 48.853 | 72.717 | 71.292 | 67.034 | 65.363 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.364.000 kr. i 2021 til 8.404.000 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.364 | 32 | 2.599 | 5.502 | 8.404 | +53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.364 | 77 | 2.608 | 5.519 | 8.431 | +53 % | |
| Aktiver i alt | 53.217 | 72.794 | 73.900 | 72.553 | 73.794 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.185.000 kr. i 2021 til 73.639.000 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53.185 | 72.754 | 73.862 | 72.504 | 73.639 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 32.000 kr. i 2021 til 155.000 kr. i 2025 (+384 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 40 | 38 | 49 | 155 | +216 % | |
| Passiver i alt | 53.217 | 72.794 | 73.900 | 72.553 | 73.794 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing F — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund