Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tyrstedlund 1, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1 % | -0,5 % | -0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 380,3 % | 283 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99 % | 99,5 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1 % | -0,5 % | -0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99 % | 99,5 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1 % | 0,5 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 380,3 % | 283 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.704 kr. i 2023 til -5.144 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -6 | -5 | +12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.705 kr. i 2023 til -5.110 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -5 | -5 | +2 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 936 | 936 | 936 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 936 | 936 | 936 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 99.910 kr. i 2023 til 14.856 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 100 | 20 | 15 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 100 | 20 | 15 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 1.036 | 956 | 951 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.025.581 kr. i 2023 til 945.273 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.026 | 950 | 945 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.996 kr. i 2023 til 5.250 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 5 | 5 | −0 % | |
| Passiver i alt | 1.036 | 956 | 951 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens