Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundsgårdsvej 5, 4261 Dalmose · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4,3 % | 8,3 % | 5,4 % | 4,6 % | 7,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 94,5 % | 93,7 % | 99,5 % | 99,2 % | 100,3 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 18,8 % | 18,7 % | 19 % | 21,6 % | 22,9 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,1 % | 44,5 % | 28,2 % | 21,3 % | 32,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 4.906.059 kr. | 6.196.889 kr. | 7.622.052 kr. | 7.855.402 kr. | 9.827.096 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 18,8 % | 18,7 % | 19 % | 21,6 % | 22,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81,2 % | 81,3 % | 81 % | 78,4 % | 77,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 11.101.347 kr. i 2021 til 26.025.090 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.101 | 14.101 | 17.188 | 19.083 | 26.025 | +36 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.054.366 kr. i 2021 til 16.197.995 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.054 | 7.904 | 9.566 | 11.227 | 16.198 | +44 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.756.064 kr. i 2021 til 5.305.100 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.756 | 3.672 | 3.645 | 3.594 | 5.305 | +48 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.574.795 kr. i 2021 til 4.771.930 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.575 | 3.408 | 3.011 | 2.898 | 4.772 | +65 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.230.456 kr. i 2021 til 3.675.078 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.230 | 2.663 | 2.347 | 2.254 | 3.675 | +63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.012 | 12.504 | 15.333 | 17.546 | 16.877 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.012 | 12.504 | 15.333 | 17.546 | 16.877 | −4 % | |
| Varebeholdninger | 89 | 82 | 341 | 403 | 574 | +43 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.992 kr. i 2021 til 46.176 kr. i 2025 (+825 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 4 | 7 | 11 | 46 | +313 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17.299 | 19.545 | 28.434 | 31.349 | 32.188 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 28.312 | 32.049 | 43.767 | 48.894 | 49.066 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.320.121 kr. i 2021 til 11.259.494 kr. i 2025 (+112 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.320 | 5.983 | 8.330 | 10.584 | 11.259 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 4.123.024 kr. i 2021 til 5.557.544 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.123 | 4.495 | 6.341 | 6.554 | 5.558 | −15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 18.311.700 kr. i 2021 til 32.093.932 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18.312 | 20.850 | 28.582 | 31.613 | 32.094 | +2 % | |
| Passiver i alt | 28.312 | 32.049 | 43.767 | 48.894 | 49.066 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 11 kr. i 2021 til 7 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 12 | 14 | 15 | 7 | −53 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dalmose — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse