Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kenny Drews Vej 31, 2450 København SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,7 % | -13,9 % | 10,6 % | 8,7 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | — | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,2 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,7 % | -13,9 % | 10,6 % | 8,7 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,2 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0,8 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 178,9 % | — | 24,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.695 kr. i 2021 til -2.174 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -2 | -3 | -3 | -2 | +25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 35.632 kr. i 2021 til 655 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | -29 | 23 | 22 | 1 | −97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 32.487 kr. i 2021 til 516 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | -29 | 23 | 20 | 1 | −97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 23 | 23 | 27 | 23 | 23 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 23 | 23 | 27 | 23 | 23 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 18.147 kr. i 2021 til 431 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 3 | 0 | 1 | 0 | −39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 233 | 188 | 193 | 203 | 186 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 257 | 212 | 221 | 227 | 210 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 256.685 kr. i 2021 til 207.802 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 257 | 212 | 221 | 225 | 208 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.785 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 2 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 65 kr. i 2021 til 1.788 kr. i 2025 (+2651 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | – | |
| Passiver i alt | 257 | 212 | 221 | 227 | 210 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København