Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nørreskovvang 72, 3500 Værløse · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 49,3 % | 13,6 % | 23,6 % | 20,6 % | 22,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 19,2 % | 0 % | 2 % | 11,3 % | 19,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 61,1 % | 31,2 % | 49,1 % | 55,6 % | 54,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 80,7 % | 43,5 % | 48 % | 37 % | 41,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 61,1 % | 31,2 % | 49,1 % | 55,6 % | 54,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 38,9 % | 68,8 % | 50,9 % | 44,4 % | 45,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19,2 % | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.873 kr. i 2022 til -36.166 kr. i 2026 (−205 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -27 | -16 | -251 | -36 | +86 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 73.602 kr. i 2025 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 74 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.873 kr. i 2022 til -36.166 kr. i 2026 (−205 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -27 | -16 | -325 | -36 | +89 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 563.979 kr. i 2022 til 851.916 kr. i 2026 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 564 | 462 | 810 | 737 | 852 | +16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 563.979 kr. i 2022 til 851.916 kr. i 2026 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 564 | 462 | 810 | 737 | 852 | +16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.100 | 3.400 | 3.400 | 3.400 | 3.400 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.100 | 3.400 | 3.400 | 3.400 | 3.400 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 43.991 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 44 | 0 | 35 | 180 | 322 | +79 % | |
| Aktiver i alt | 1.144 | 3.400 | 3.436 | 3.580 | 3.722 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 698.978 kr. i 2022 til 2.043.800 kr. i 2026 (+192 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 699 | 1.061 | 1.688 | 1.992 | 2.044 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 215.449 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 215 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 229.564 kr. i 2022 til 1.678.507 kr. i 2026 (+631 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | 2.339 | 1.748 | 1.588 | 1.679 | +6 % | |
| Passiver i alt | 1.144 | 3.400 | 3.436 | 3.580 | 3.722 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Værløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø