Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 193, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -4,1 | -1,1 | -1,3 | -1,4 | -0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 34,1 % | 12,7 % | 3 % | 5,9 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 802,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,9 % | 99,2 % | 99,2 % | 97,4 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 35,9 % | 12,8 % | 3,1 % | 6,1 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -1.479.000 kr. | -1.459.000 kr. | -1.522.000 kr. | -1.705.000 kr. | -1.720.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,9 % | 99,2 % | 99,2 % | 97,4 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,1 % | 0,8 % | 0,8 % | 2,6 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20,1 % | 500,4 % | 199,6 % | 5,9 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.100.000 kr. i 2021 til -629.000 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.100 | -842 | -949 | -1.068 | -629 | +41 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 166.000 kr. i 2021 til 1.091.000 kr. i 2025 (+557 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 166 | 617 | 573 | 637 | 1.091 | +71 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.582.000 kr. i 2021 til -1.872.000 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.582 | -1.578 | -1.670 | -1.857 | -1.872 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 58.124.000 kr. i 2021 til 5.801.000 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58.124 | 21.237 | 7.592 | 14.107 | 5.801 | −59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 54.740.000 kr. i 2021 til 6.923.000 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 54.740 | 22.453 | 5.468 | 11.373 | 6.923 | −39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 482 | 363 | 398 | 246 | 94 | −62 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 94.958 | 118.293 | 114.864 | 121.322 | 128.312 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 95.440 | 118.656 | 115.262 | 121.568 | 128.406 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.627.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.627 | 6.696 | 2.938 | 292 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 64.992 | 57.465 | 64.339 | 70.530 | 60.514 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 160.432 | 176.121 | 179.601 | 192.098 | 188.920 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 152.330.000 kr. i 2021 til 184.202.000 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 152.330 | 174.783 | 178.129 | 187.188 | 184.202 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.102.000 kr. i 2021 til 4.718.000 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.102 | 1.338 | 1.472 | 4.910 | 4.718 | −4 % | |
| Passiver i alt | 160.432 | 176.121 | 179.601 | 192.098 | 188.920 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte