Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frisersvej 5, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20 % | 9,8 % | 10,9 % | 0,6 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | 98,6 % | 99,6 % | 99 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,1 % | 9,9 % | 11 % | 0,6 % | -0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,5 % | 98,6 % | 99,6 % | 99 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,5 % | 1,4 % | 0,4 % | 1 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 980,8 % | >999 % | 683,6 % | 640,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -587.874 kr. i 2021 til -289.670 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -588 | -673 | -493 | -447 | -290 | +35 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.000.000 kr. i 2021 til 661.700 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.000 | 600 | 600 | 597 | 662 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.587.874 kr. i 2021 til -1.043.888 kr. i 2024 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.588 | – | -1.635 | -1.044 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 30.260.039 kr. i 2021 til 21.768 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30.260 | 13.815 | 19.711 | 1.981 | 22 | −99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 30.098.220 kr. i 2021 til -248.642 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30.098 | 15.116 | 18.410 | 980 | -249 | −125 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 46.578 | 68.268 | 70.600 | 65.369 | 65.899 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 46.578 | 68.268 | 70.600 | 65.369 | 65.899 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 17.886.896 kr. i 2021 til 7.855.350 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.887 | 21.781 | 25.625 | 11.337 | 7.855 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 103.869 | 86.472 | 98.088 | 95.199 | 87.988 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 150.447 | 154.740 | 168.689 | 160.568 | 153.887 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 149.753.794 kr. i 2021 til 152.661.427 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 149.754 | 152.519 | 167.930 | 158.910 | 152.661 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 692.835 kr. i 2021 til 1.226.037 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 693 | 2.221 | 759 | 1.658 | 1.226 | −26 % | |
| Passiver i alt | 150.447 | 154.740 | 168.689 | 160.568 | 153.887 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte