Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Monradsgade 13, 7400 Herning · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 40,7 % | 9,2 % | 75,9 % | 6,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 176,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98 % | 97,8 % | 99,6 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 41,6 % | 9,4 % | 76,3 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98 % | 97,8 % | 99,6 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2 % | 2,2 % | 0,4 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 6,6 % | >999 % | >999 % | 136,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.988 kr. i 2021 til -26.458 kr. i 2025 (−279 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -5 | -24 | -13 | -26 | −107 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.428 kr. i 2022 til -26.458 kr. i 2025 (−387 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -5 | -24 | -13 | -26 | −107 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.144.907 kr. i 2021 til 805.704 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.145 | 1.135 | 271 | 8.761 | 806 | −91 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.141.079 kr. i 2021 til 805.704 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.141 | 1.122 | 269 | 8.758 | 806 | −91 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.158 | 1.113 | 1.373 | 10.122 | 12.120 | +20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 1.113 | 1.373 | 10.122 | 12.120 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.886 kr. i 2022 til 64.463 kr. i 2025 (+2134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 3 | 1.539 | 1.410 | 64 | −95 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.640 | 1.539 | 1.410 | 83 | −94 % | |
| Aktiver i alt | 1.729 | 2.753 | 2.912 | 11.532 | 12.203 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.636.049 kr. i 2021 til 12.156.064 kr. i 2025 (+643 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.636 | 2.698 | 2.849 | 11.485 | 12.156 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 11 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 43.772 kr. i 2022 til 47.162 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 44 | 63 | 47 | 47 | +0 % | |
| Passiver i alt | 1.729 | 2.753 | 2.912 | 11.532 | 12.203 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning