Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åstrupvej 13, 8500 Grenaa · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,9 % | 34,5 % | 55 % | 18,1 % | 20,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,2 % | 7,1 % | 377,2 % | 3,9 % | 3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 43 % | 77,2 % | 99,3 % | 36,1 % | 43 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,1 % | 44,7 % | 55,4 % | 50,1 % | 47,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 43 % | 77,2 % | 99,3 % | 36,1 % | 43 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57 % | 22,8 % | 0,7 % | 63,9 % | 57 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,2 % | 7,1 % | 377,2 % | 3,9 % | 3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -841 kr. i 2021 til -3.541 kr. i 2025 (−321 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -2 | -3 | -4 | -4 | +9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -4 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 43.917 kr. i 2021 til 183.062 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 96 | 154 | 162 | 183 | +13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 43.917 kr. i 2021 til 183.062 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 96 | 154 | 162 | 183 | +13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 273 | 273 | 273 | 888 | 888 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 273 | 273 | 273 | 888 | 888 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.197 kr. i 2021 til 5.877 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 5 | 8 | 7 | 6 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 5 | 8 | 7 | 6 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 276 | 278 | 281 | 895 | 894 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 118.530 kr. i 2021 til 384.006 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 119 | 214 | 279 | 323 | 384 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 115.076 kr. i 2021 til 313.768 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | 0 | – | 381 | 314 | −18 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 42.000 kr. i 2021 til 195.950 kr. i 2025 (+367 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 63 | 2 | 191 | 196 | +3 % | |
| Passiver i alt | 276 | 278 | 281 | 895 | 894 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Grenaa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Norddjurs