Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bagsværdvej 70A, 2800 Kongens Lyngby · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,4 | 1 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 35,4 % | 33,7 % | -0,8 % | 6,9 % | 19,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 158,2 % | 267,5 % | 260,8 % | 364,2 % | 607 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 36,8 % | 62,6 % | 61,7 % | 72,5 % | 77,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 96,1 % | 53,8 % | -1,3 % | 9,5 % | 25,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 763.170 kr. | 1.385.494 kr. | -12.301 kr. | 209.385 kr. | 865.136 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,8 % | 62,6 % | 61,7 % | 72,5 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,2 % | 37,4 % | 38,3 % | 27,5 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 33,2 % | 20,4 % | 10,2 % | 252,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.506.749 kr. i 2021 til 5.057.227 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.507 | 4.613 | 3.483 | 4.009 | 5.057 | +26 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.743.579 kr. i 2021 til 4.192.091 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.744 | 3.228 | 3.495 | 3.800 | 4.192 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 739.858 kr. i 2021 til 865.136 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 740 | 1.385 | -12 | 209 | 865 | +313 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 725.099 kr. i 2021 til 925.499 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 725 | 1.375 | -22 | 276 | 925 | +236 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.105.463 kr. i 2021 til 711.597 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.105 | 1.140 | -25 | 202 | 712 | +253 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 1.512.429 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 421 | 244 | 82 | 1.512 | +1746 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.127 | 3.384 | 3.110 | 2.921 | 3.641 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 3.127 | 3.384 | 3.110 | 2.921 | 3.641 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.150.456 kr. i 2021 til 2.830.493 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.150 | 2.119 | 1.917 | 2.119 | 2.830 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 211 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.976.626 kr. i 2021 til 599.884 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.977 | 1.265 | 1.192 | 802 | 600 | −25 % | |
| Passiver i alt | 3.127 | 3.384 | 3.110 | 2.921 | 3.641 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk