Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Poppelvej 19, 3450 Allerød · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -8 % | 62,7 % | 16,5 % | 18,7 % | 35,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 98,1 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -8 % | 62,7 % | 16,5 % | 19 % | 35,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 98,1 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 1,9 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.139 kr. i 2021 til -484 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -1 | -1 | -1 | -0 | +31 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -251.091 kr. i 2021 til 6.354.202 kr. i 2025 (+2631 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -251 | 5.270 | 1.694 | 2.080 | 6.354 | +206 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -251.091 kr. i 2021 til 5.845.591 kr. i 2025 (+2428 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -251 | 5.270 | 1.664 | 2.010 | 5.846 | +191 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 275 | 319 | 319 | 319 | 319 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 275 | 319 | 319 | 319 | 319 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 256.350 kr. i 2021 til 5.020.970 kr. i 2025 (+1859 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 256 | 5.870 | 4.136 | 4.569 | 5.021 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.857 | 8.083 | 9.747 | 10.458 | 16.135 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 3.132 | 8.402 | 10.066 | 10.777 | 16.454 | +53 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.132.496 kr. i 2021 til 16.422.167 kr. i 2025 (+424 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.132 | 8.402 | 10.066 | 10.577 | 16.422 | +55 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 32.245 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 200 | 32 | −84 % | |
| Passiver i alt | 3.132 | 8.402 | 10.066 | 10.777 | 16.454 | +53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød