Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Valdemarsgade 37, 1665 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 91,5 % | 69,5 % | 60,3 % | 49,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 329,5 % | 426,9 % | 246,3 % | 82,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 69,7 % | 76,7 % | 59,4 % | 70,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 131,4 % | 90,7 % | 101,5 % | 69,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,7 % | 76,7 % | 59,4 % | 70,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,3 % | 23,3 % | 40,6 % | 29,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 329,5 % | 369,8 % | 214 % | 7,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.557.518 kr. i 2022 til 4.876.087 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.558 | 3.101 | 2.841 | 4.876 | +72 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 422.475 kr. i 2022 til 2.025.673 kr. i 2025 (+379 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 422 | 479 | 803 | 2.026 | +152 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.135.043 kr. i 2022 til 2.850.414 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.135 | 2.622 | 2.038 | 2.850 | +40 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.130.872 kr. i 2022 til 2.836.439 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.131 | 2.619 | 2.024 | 2.836 | +40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 878.972 kr. i 2022 til 2.171.174 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 879 | 2.039 | 1.493 | 2.171 | +45 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 10 | 0 | 3.358 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 10 | 0 | 3.358 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 960.450 kr. i 2022 til 96.251 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 960 | 2.531 | 2.151 | 96 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 960 | 2.922 | 2.476 | 1.065 | −57 % | |
| Aktiver i alt | 960 | 2.932 | 2.476 | 4.423 | +79 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 668.972 kr. i 2022 til 3.135.000 kr. i 2025 (+369 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 669 | 2.247 | 1.471 | 3.135 | +113 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 291.478 kr. i 2022 til 1.287.769 kr. i 2025 (+342 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 291 | 684 | 1.005 | 1.288 | +28 % | |
| Passiver i alt | 960 | 2.932 | 2.476 | 4.423 | +79 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København