Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Åbakkevej 61, 5464 Brenderup Fyn · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 56,6 % | 26,5 % | 19,7 % | 25,6 % | 44,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,3 % | 99 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 57,6 % | 26,8 % | 19,7 % | 25,6 % | 44,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,3 % | 99 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,7 % | 1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 523,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.500 kr. i 2022 til -50 kr. i 2026 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 0 | 0 | -0 | -0 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.040.034 kr. i 2022 til 1.250.020 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.040 | 613 | 284 | 422 | 1.250 | +196 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.040.034 kr. i 2022 til 1.250.020 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.040 | 613 | 284 | 422 | 1.250 | +196 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 871 | 783 | 1.067 | 1.140 | 690 | −39 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 871 | 783 | 1.067 | 1.140 | 690 | −39 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 166.896 kr. i 2022 til 2.143.615 kr. i 2026 (+1184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 824 | 380 | 509 | 2.144 | +321 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 967 | 1.524 | 380 | 511 | 2.144 | +320 % | |
| Aktiver i alt | 1.838 | 2.308 | 1.447 | 1.651 | 2.834 | +72 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.805.727 kr. i 2022 til 2.832.049 kr. i 2026 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.806 | 2.285 | 1.445 | 1.650 | 2.832 | +72 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 31.854 kr. i 2022 til 1.617 kr. i 2026 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 23 | 2 | 2 | 2 | +1 % | |
| Passiver i alt | 1.838 | 2.308 | 1.447 | 1.651 | 2.834 | +72 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brenderup Fyn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart