Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Finlandsvej 16, 6100 Haderslev · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,3 | -1 | -0,7 | -0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10 % | 9,2 % | 0,7 % | 1 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 89,4 % | 89,8 % | 89,5 % | 90,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,1 % | 10,3 % | 0,7 % | 1,1 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -76.862 kr. | -138.066 kr. | -95.130 kr. | -77.450 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 89,4 % | 89,8 % | 89,5 % | 90,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 10,6 % | 10,2 % | 10,5 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 81,4 % | 622 % | 138,5 % | 62,1 % | 83,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.875 kr. i 2021 til -77.450 kr. i 2025 (−1027 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -77 | -138 | -95 | -77 | +19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -134.632 kr. i 2022 til -226.446 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -135 | -274 | -233 | -226 | +3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.751.632 kr. i 2021 til 355.302 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.752 | 1.898 | 256 | 264 | 355 | +35 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.647.190 kr. i 2021 til 277.098 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.647 | 1.868 | 137 | 206 | 277 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 4.182 | 4.103 | 4.092 | 4.235 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.372 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.372 | 4.182 | 4.103 | 4.092 | 4.235 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 161.582 kr. i 2021 til 267.457 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 162 | 1.291 | 370 | 246 | 267 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.164 | 16.176 | 16.317 | 16.636 | 16.659 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 16.536 | 20.358 | 20.420 | 20.728 | 20.893 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.336.904 kr. i 2021 til 18.824.395 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.337 | 18.205 | 18.341 | 18.547 | 18.824 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.945.727 kr. i 2022 til 1.681.136 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.946 | 1.782 | 1.749 | 1.681 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 198.599 kr. i 2021 til 319.438 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 199 | 208 | 267 | 397 | 319 | −20 % | |
| Passiver i alt | 16.536 | 20.358 | 20.420 | 20.728 | 20.893 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev