Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Huginsvej 22, 4100 Ringsted · Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,7 % | 15,7 % | 0,7 % | -9,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,7 % | 2,4 % | 89,6 % | 53,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 53,5 % | 58,2 % | 25,1 % | 27,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,4 % | 27 % | 2,8 % | -33,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,5 % | 58,2 % | 25,1 % | 27,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,5 % | 41,8 % | 74,9 % | 72,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,4 % | 0,6 % | 44,6 % | 25,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -62.015 kr. i 2022 til -2.008.871 kr. i 2025 (−3139 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -62 | -152 | -1.819 | -2.009 | −10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 361.506 kr. i 2023 til 3.139.444 kr. i 2025 (+768 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 362 | 458 | 3.139 | +585 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 143.444 kr. i 2024 til -5.116.309 kr. i 2025 (−3667 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 143 | -5.116 | −3667 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -82.456 kr. i 2022 til -5.316.309 kr. i 2025 (−6347 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -82 | 2.201 | 343 | -5.316 | −1648 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.942 | 13.885 | 43.594 | 45.570 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.942 | 13.885 | 43.594 | 45.570 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 126.315 kr. i 2022 til 6.076.436 kr. i 2025 (+4711 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 38 | 2.531 | 6.076 | +140 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 191 | 138 | 5.087 | 12.710 | +150 % | |
| Aktiver i alt | 11.133 | 14.023 | 48.681 | 58.280 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.957.544 kr. i 2022 til 15.880.273 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.958 | 8.159 | 12.233 | 15.880 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 30.769.530 kr. i 2024 til 18.818.195 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 30.770 | 18.818 | −39 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.175.888 kr. i 2022 til 23.581.224 kr. i 2025 (+356 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.176 | 5.865 | 5.679 | 23.581 | +315 % | |
| Passiver i alt | 11.133 | 14.023 | 48.681 | 58.280 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 2 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted