Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borrebyvej 49, 2700 Brønshøj · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 56,3 % | 37,4 % | 43,2 % | 23,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 266,6 % | 196,3 % | 221,8 % | 183,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 62,7 % | 63,9 % | 74,6 % | 74,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,9 % | 58,5 % | 57,9 % | 31,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 62,7 % | 63,9 % | 74,6 % | 74,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 37,3 % | 36,1 % | 25,4 % | 25,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 126,7 % | 127,6 % | 187,7 % | 163,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 497.038 kr. i 2022 til 1.331.122 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 497 | 1.546 | 2.046 | 1.331 | −35 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 41.708 kr. i 2022 til 670.516 kr. i 2025 (+1508 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 963 | 828 | 671 | −19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 455.330 kr. i 2022 til 660.606 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 455 | 583 | 1.218 | 661 | −46 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 455.330 kr. i 2022 til 973.628 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 455 | 605 | 1.268 | 974 | −23 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 354.350 kr. i 2022 til 753.479 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 354 | 472 | 985 | 753 | −24 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4 | 367 | 995 | 1.701 | +71 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4 | 367 | 995 | 1.701 | +71 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 297.180 kr. i 2022 til 1.297.659 kr. i 2025 (+337 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 297 | 582 | 1.089 | 1.298 | +19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 625 | 895 | 1.287 | 1.459 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 629 | 1.262 | 2.282 | 3.160 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 394.350 kr. i 2022 til 2.364.975 kr. i 2025 (+500 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 394 | 806 | 1.701 | 2.365 | +39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 234.568 kr. i 2022 til 794.608 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 456 | 580 | 795 | +37 % | |
| Passiver i alt | 629 | 1.262 | 2.282 | 3.160 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønshøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København