Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørre Voldgade 18, 1358 København K · Drift af dagspa, saunaer og dampbade
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 0,9 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 26,2 % | 6,2 % | -19,7 % | 14,9 % | 11,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 137,5 % | 197,4 % | 75,2 % | 116,8 % | 137,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 31,6 % | 50,1 % | 36,8 % | 46,3 % | 46,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 82,9 % | 12,4 % | -53,5 % | 32,1 % | 25 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 134.080 kr. | 71.840 kr. | -302.508 kr. | 503.418 kr. | 506.204 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 31,6 % | 50,1 % | 36,8 % | 46,3 % | 46,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 68,4 % | 49,9 % | 63,2 % | 53,7 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 122,5 % | 158,6 % | 26,6 % | 47,7 % | 101,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.438.308 kr. i 2021 til 3.796.119 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.438 | 3.710 | 4.217 | 4.073 | 3.796 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.304.228 kr. i 2021 til 3.289.915 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.304 | 3.638 | 4.519 | 3.569 | 3.290 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 120.870 kr. i 2021 til 367.600 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 121 | 62 | -403 | 367 | 368 | +0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 789.913 kr. i 2021 til 367.211 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 790 | 154 | -425 | 386 | 367 | −5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 614.705 kr. i 2021 til 272.025 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 615 | 119 | -334 | 300 | 272 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 140 | 30 | 545 | 409 | 270 | −34 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 345 | 345 | 348 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 140 | 30 | 889 | 753 | 618 | −18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.966.347 kr. i 2021 til 1.259.392 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.966 | 1.511 | 285 | 518 | 1.259 | +143 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.207 | 1.880 | 806 | 1.269 | 1.714 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 2.346 | 1.910 | 1.696 | 2.022 | 2.332 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 741.750 kr. i 2021 til 1.088.144 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 742 | 957 | 624 | 936 | 1.088 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.604.609 kr. i 2021 til 1.243.809 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.605 | 952 | 1.072 | 1.086 | 1.244 | +15 % | |
| Passiver i alt | 2.346 | 1.910 | 1.696 | 2.022 | 2.332 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 10 kr. i 2022 til 20 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 10 | – | – | 20 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København