Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Ahornvej 206, 5700 Svendborg · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,2 | 0 | 5,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,8 % | -15,3 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 4,5 % | 74,7 % | 83,1 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | -4,4 % | -20,4 % | -20,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 19,3 % | 75,2 % | -1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 135.946 kr. | -6.366.196 kr. | -176.608 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -4,4 % | -20,4 % | -20,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 104,4 % | 120,4 % | 120,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,2 % | 74,6 % | 83 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -305.441 kr. i 2021 til 747.374 kr. i 2024 (+345 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -305 | 136 | 6 | 747 | +11459 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -476.186 kr. i 2021 til -305.167 kr. i 2024 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -476 | -409 | -6.790 | -305 | +96 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -541.265 kr. i 2021 til 85.052 kr. i 2024 (+116 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -541 | -426 | -6.698 | 85 | +101 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -541.265 kr. i 2021 til 85.052 kr. i 2024 (+116 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -541 | -426 | -6.698 | 85 | +101 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 48.533 | 47.988 | 4.388 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 48.533 | 47.988 | 4.388 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.256.420 kr. i 2021 til 43.365.915 kr. i 2024 (+1822 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.256 | 2.209 | 39.248 | 43.366 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.343 | 2.359 | 39.328 | 43.408 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 50.875 | 50.348 | 43.715 | 43.408 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -1.779.530 kr. i 2021 til -8.818.788 kr. i 2024 (−396 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.780 | -2.206 | -8.904 | -8.819 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 52.654.999 kr. i 2021 til 52.227.054 kr. i 2024 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 52.655 | 52.553 | 52.619 | 52.227 | −1 % | |
| Passiver i alt | 50.875 | 50.348 | 43.715 | 43.408 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
31 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg