Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dueoddevej 14, 7400 Herning · Grafisk design og visuel kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 1,2 | 1 | 1,2 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 27 % | 8,4 % | 1,2 % | 8,7 % | -7,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 185,6 % | 148,3 % | 131,6 % | 158 % | 148 % | God | |
| Soliditetsgrad | 47,7 % | 38,8 % | 28,9 % | 38,8 % | 34,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 56,6 % | 21,5 % | 4 % | 22,4 % | -22,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 175.549 kr. | 48.630 kr. | 133.514 kr. | -59.980 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,7 % | 38,8 % | 28,9 % | 38,8 % | 34,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,3 % | 61,2 % | 71,1 % | 61,2 % | 65,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 96,1 % | 53,8 % | 10,2 % | 38,3 % | 9,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.011.505 kr. i 2021 til 936.637 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.012 | 713 | 610 | 799 | 937 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 493.733 kr. i 2021 til 996.617 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 494 | 538 | 561 | 666 | 997 | +50 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 138.633 kr. i 2022 til -81.960 kr. i 2025 (−159 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 139 | 21 | 112 | -82 | −173 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 489.316 kr. i 2021 til -86.494 kr. i 2025 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 489 | 132 | 16 | 107 | -86 | −181 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 380.502 kr. i 2021 til -67.800 kr. i 2025 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 381 | 102 | 11 | 83 | -68 | −182 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 41 | 114 | 69 | 47 | 25 | −46 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 41 | 114 | 69 | 47 | 25 | −46 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 709.702 kr. i 2021 til 52.933 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 710 | 403 | 71 | 219 | 53 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.371 | 1.110 | 924 | 905 | 851 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 1.411 | 1.223 | 993 | 953 | 876 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 672.853 kr. i 2021 til 301.410 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 673 | 475 | 287 | 369 | 301 | −18 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 738.446 kr. i 2021 til 574.518 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 738 | 748 | 702 | 573 | 575 | +0 % | |
| Passiver i alt | 1.411 | 1.223 | 993 | 953 | 876 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning