Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hørkær 30, 2730 Herlev · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17 % | -11,3 % | 11,4 % | 16,1 % | -2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 152,2 % | 134,6 % | 126,9 % | 130,8 % | 100,8 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 30,5 % | 25,7 % | 17,8 % | 18,7 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 55,8 % | -44 % | 64,3 % | 86,2 % | -233,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 30,5 % | 25,7 % | 17,8 % | 18,7 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 69,5 % | 74,3 % | 82,2 % | 81,3 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 22,2 % | 32,2 % | 9,4 % | 3 % | 6,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 163.543 kr. i 2021 til 170.658 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 164 | 158 | 166 | 176 | 171 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 163.543 kr. i 2021 til 170.658 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 164 | 158 | 166 | 176 | 171 | −3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.043.852 kr. i 2021 til -173.308 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.044 | -599 | 847 | 1.736 | -173 | −110 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 852.814 kr. i 2021 til -173.524 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 853 | -468 | 652 | 1.334 | -174 | −113 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 732.960 kr. i 2021 til 586.664 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 733 | 987 | 424 | 190 | 587 | +209 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.019 | 4.130 | 5.699 | 8.275 | 8.840 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 5.019 | 4.130 | 5.699 | 8.275 | 8.840 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.529.564 kr. i 2021 til 74.210 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.530 | 1.062 | 1.014 | 1.548 | 74 | −95 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 191.047 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 191 | 0 | 195 | 399 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.298.788 kr. i 2021 til 8.765.871 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.299 | 3.068 | 4.490 | 6.328 | 8.766 | +39 % | |
| Passiver i alt | 5.019 | 4.130 | 5.699 | 8.275 | 8.840 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev