Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gydevang 35, 3450 Allerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,3 % | 10 % | -0,6 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 823,6 % | 159,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,3 % | 97,6 % | 91,3 % | 66,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,7 % | 10,2 % | -0,7 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,3 % | 97,6 % | 91,3 % | 66,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,7 % | 2,4 % | 8,7 % | 33,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 282,3 % | 257,7 % | 36,9 % | 1,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.492 kr. i 2022 til -84.021 kr. i 2026 (−523 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -32 | -85 | -221 | -84 | +62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -13.492 kr. i 2022 til -84.021 kr. i 2026 (−523 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -32 | -85 | -221 | -84 | +62 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -4.282.631 kr. i 2022 til 408.939 kr. i 2026 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4.283 | 1.279 | 1.694 | -2 | 409 | +18028 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.340.711 kr. i 2022 til 334.273 kr. i 2026 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4.341 | 1.223 | 1.646 | -99 | 334 | +438 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 373 | 2.473 | 4.253 | 4.705 | 10.753 | +129 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 373 | 2.473 | 4.253 | 4.705 | 10.753 | +129 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.542.628 kr. i 2022 til 150.153 kr. i 2026 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.543 | 2.243 | 1.006 | 526 | 150 | −71 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.684 | 14.282 | 12.243 | 11.726 | 12.305 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 17.057 | 16.755 | 16.497 | 16.431 | 23.058 | +40 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 16.738.045 kr. i 2022 til 15.341.615 kr. i 2026 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.738 | 15.961 | 16.106 | 15.007 | 15.342 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 318.540 kr. i 2022 til 7.716.361 kr. i 2026 (+2322 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 319 | 795 | 390 | 1.424 | 7.716 | +442 % | |
| Passiver i alt | 17.057 | 16.755 | 16.497 | 16.431 | 23.058 | +40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød