Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Krogsbækvej 13A, 2610 Rødovre · Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1,3 | 1 | 2,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,6 % | 5,1 % | -0,3 % | 25 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 48,1 % | 55,1 % | 55,7 % | 129,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 23,2 % | 22,8 % | 24,4 % | 41,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,7 % | 22,2 % | -1 % | 60,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 126.484 kr. | — | 101.637 kr. | 909.851 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 23,2 % | 22,8 % | 24,4 % | 41,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 76,8 % | 77,2 % | 75,6 % | 58,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 42,7 % | 55,1 % | 44,1 % | 120,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.052.621 kr. i 2022 til 1.579.261 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.053 | 845 | 653 | 665 | 1.579 | +138 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 720.784 kr. i 2022 til 669.410 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 721 | 719 | 379 | 563 | 669 | +19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 256.233 kr. i 2022 til 818.400 kr. i 2026 (+219 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 256 | -12 | – | 10 | 818 | +7942 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 244.745 kr. i 2022 til 807.195 kr. i 2026 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 245 | -17 | 126 | -7 | 807 | +12177 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 190.541 kr. i 2022 til 607.676 kr. i 2026 (+219 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 191 | -11 | 87 | -4 | 608 | +15130 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 961 | 1.156 | 1.016 | 925 | 833 | −10 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 961 | 1.156 | 1.016 | 925 | 833 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 795.070 kr. i 2022 til 1.479.224 kr. i 2026 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 795 | 598 | 708 | 530 | 1.479 | +179 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 836 | 673 | 708 | 671 | 1.594 | +138 % | |
| Aktiver i alt | 1.797 | 1.829 | 1.724 | 1.596 | 2.428 | +52 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 549.725 kr. i 2022 til 997.020 kr. i 2026 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 550 | 424 | 393 | 389 | 997 | +156 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 13.618 kr. i 2022 til 191.799 kr. i 2026 (+1308 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 0 | 40 | 2 | 192 | +8286 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.222.825 kr. i 2022 til 1.230.912 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.223 | 1.400 | 1.286 | 1.204 | 1.231 | +2 % | |
| Passiver i alt | 1.797 | 1.829 | 1.724 | 1.596 | 2.428 | +52 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske